BACK TO JOB SEARCH

Warehouse Operator

Supply Chain Oinofyta Full-time Greece

Περιγραφή θέσης εργασίας

Ως Warehouse Operator, θα αναφέρεστε στον Planning & Logistics Specialist Greece και θα είστε υπεύθυνοι για :

  • Την φυσική και ηλεκτρονική παρακολούθηση της διακίνησης πρώτων υλών και ετοίμων προϊόντων.
  • Την ασφαλή φορτοεκφόρτωση και αποθήκευση των προϊόντων – προετοιμασία παραγγελιών (picking-packing/παλετοποίηση) και καταχώρησή τους στο ERP της εταιρίας.
  • Την τροφοδοσία των γραμμών παραγωγής με τις προγραμματισμένες πρώτες ύλες.
  • Την εκτέλεση των αιτήσεων αγορών και η παραλαβή των αντίστοιχων ειδών από τους προμηθευτές της εταιρίας.
  • Την συνεργασία με γραφείο κίνησης για διευθέτηση εκκρεμοτήτων και παραγγελιών.
  • Την επιμέλεια, ασφάλεια και καθαριότητα των χώρων της αποθήκης.
  • Την τήρηση και πιστή εφαρμογή των κανόνων Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων καθώς και Ασφάλειας Εργαζομένων.
  • Την καταγραφή και υποβολή παραγωγικών δεικτών Εργοστασίου, καθώς και προτάσεις βελτιστοποίησης.

Επαγγελματικά προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή Τεχνικής Σχολής Μηχανολογίας/Ηλεκτρολογίας/ Αυτοματισμού ή συναφών κλάδων.
  • Τουλάχιστον 1-2 έτη εργασιακής εμπειρίας σε βιομηχανία σε αντίστοιχη θέση.
  • Καλό επίπεδο Αγγλικών και γνώση χρήσης Η/Υ.
  • Εξοικείωση με συστήματα Διαχείρισης Παραγωγής (ERPs)
  • Κάτοχος αδείας χειριστή περονοφόρου οχήματος - προαιρετική μόνο για κατόχους πτυχίου ΤΕΙ.
  • Εμπειρία σε χειρισμό ανυψωτικού περονοφόρου και γνώση των διαδικασιών συντήρησης και λειτουργίας τους θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
  • Γνώσεις συστημάτων διαχείρισης αποθήκης WMS και χειρισμού RF σκάνερ χειρός.
  • Ομαδικό πνεύμα με θετική αντιμετώπιση προβλημάτων.
  • Δυνατότητα προσαρμογής σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ανταπόκριση µε επιτυχία στις προκλήσεις έκτακτων καταστάσεων.
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο.

Επιθυμητά προσόντα

  • Άδεια/Γνώσεις χειρισμού περονοφόρου
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Η διαμονή στην ευρύτερη περιοχής  της Βοιωτίας  (Οινόφυτα, Θήβα)  ή της  Εύβοιας  (Χαλκίδα, Ερέτρια) προσμετράται.

Πρόσθετες πληροφορίες

Η αίτησή σας στη JDE Peet's

Εάν ενδιαφέρεστε για αυτήν την επαγγελματική ευκαιρία στη JDE Peet's, υποβάλετε την αίτησή σας και ελάτε στην ομάδα μας. Μετά την υποβολή της αίτησής σας, θα λάβετε σύντομα ανατροφοδότηση. Μέρος της διαδικασίας πρόσληψης στη JDE Peet's θα είναι μια διαδικτυακή αξιολόγηση, ακολουθούμενη από συνεντεύξεις.

Η Δήλωσή μας για την Πολυμορφία, Ενσωμάτωση και Ισότητα (DE&I)

Στη JDE Peet’s στοχεύουμε στη δημιουργία ενός καλύτερου μέλλοντος όπου αποδεχόμαστε αυθεντικά όλους. Πιστεύουμε στην προώθηση μιας πιο πολυμορφικής, δίκαιης και ενσωματωμένης οργάνωσης όπου όλοι αισθάνονται άνετα να είναι αυτό που είναι πραγματικά και να απελευθερώνουν τις δυνατότητες τους. Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει χώρος για διακρίσεις βάσει φυλής, εθνικότητας, φύλου, ταυτότητας φύλου, σεξουαλικού προσανατολισμού, θρησκείας, εθνικότητας, ηλικίας, αναπηρίας ή οποιασδήποτε άλλης ιδιότητας που προστατεύεται από το νόμο.

Σε όλο τον κύκλο ζωής των εργαζομένων μας, προωθούμε την πολυμορφία, ενσωμάτωση και ισότητα στον πυρήνα των διαδικασιών μας για τους ανθρώπους μας. Αυτό μας επιτρέπει να εξασφαλίζουμε την αντικειμενικότητα και να εξαλείφουμε οποιαδήποτε πιθανή προκατάληψη, διασφαλίζοντας την συμπερίληψη στον χώρο εργασίας. Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε αν έχετε οποιοδήποτε αίτημα στη διαδικασία πρόσληψης.

#unleashyourpossibility #acupofamazing

Ποιοί είμαστε;

Η JDE Peet's είναι η κορυφαία εταιρεία καφέ και τσαγιού στον κόσμο, με ρίζες που χρονολογούνται από το 1753, και την έδρα της στην Ολλανδία. Απελευθερώνουμε τις δυνατότητες του καφέ και του τσαγιού σε περισσότερες από 100 χώρες, με ένα χαρτοφυλάκιο πάνω από 50 εταιρικών σημάτων, συμπεριλαμβανομένων των L’OR, Peet’s, Jacobs, Senseo, Tassimo, Douwe Egberts, OldTown, Super, Pickwick και Moccona.

Πώς είναι να εργάζεστε στην JDE Peet's;

Είμαστε άνθρωποι που ενώνονται από τη δύναμη και τη δυνατότητα του τσαγιού και του καφέ. Στην JDE Peet's, αναπτυσσόμαστε έχοντας την ελευθερία να αξιοποιούμε ευκαιρίες, προτείνοντας νέες ιδέες για να έχουμε αντίκτυπο. Η φιλοδοξία μας είναι απλή - JDE Peet's: απελευθερώνοντας τις δυνατότητες του καφέ και του τσαγιού.

Προσφέρουμε στους ανθρώπους μας μια ποικιλία προγραμμάτων μάθησης και ανάπτυξης για να υποστηρίξουμε την προσωπική τους ανάπτυξη.

Στην JDE Peet's, πιστεύουμε ότι είναι εκπληκτικό το τι μπορεί να συμβεί πάνω από μια κούπα καφέ ή τσαγιού.

Υποβάλετε αίτηση to unleash a cup of amazing for your career. UNLEASH YOUR POSSIBILITY!

Μάθετε περισσότερα στο https://careers.jdepeets.com/